دی ۲, ۱۳۹۸
0
2

کسب تجربه در محیط کار اولویت اول شما در مسیر پیشرفت است.
قبل از مطالعه این نوشته باید خودتان را از همین حالا موفق بدانید، نه اینکه فکر کنید می خواهید به سمت موفقیت بروید. این موضوع تاثیر زیادی در پیشرفت شما دارد. تصویر کنید دانستن این موضوع که از همین حالا شما موفق هستید و برای پیشرفت تلاش می کنید بهتر است یا اینکه به سمت موفقیت میروید و هر چه نزدیک می شوید هیچگاه به آن نمی رسید.
همیشه بهترین بودن نیازمند ساخت یک پل (bridge) بسیار مستحکم در مسیر زندگی است. این مهارت در کار بسیار مهم است. زیرا واکنش ها و نحوه توجه و بررسی مسائل همیشه در ذهن اطرافیانتان خواهد ماند.
به نوعی آینده شغلی شما در محیط کار بسته به رفتار و واکنش های کنونی شما در زمان حال می باشد.
حال به این جا می رسیم که چه مسایلی ممکن است آینده ما را تا حدی به پیشرفت نزدیک کند.

پایه دانش خود را قوی کنید.

خیلی ها شاید این موضوع را در پرسیدن سوال های زیاد بدانند اما به خاطر داشته باشید اگر راجع به هر مسئله ای سوال بپرسید ذهنیت اطرافیانتان را کمی تغییر می دهد. به جای آن آیا بهتر نیست سوالات بوجود آمده را به دو دسته تقسیم کنیم.

یکی سوالات قابل رسیدن به جواب توسط خودمان که در صورتی که زمان زیادی نمی برد خودمان به دنبال یافتن پاسخ آن باشیم ( و باز هم اگر زمان زیادی نمی برد.)

و دیگری سوالات سخت و منطقی که همیشه اول به نمونه آن سوال ها فکر کنیم و اگر جوابی نیافتیم بپرسیم. چون همین موضوع که اگر درجا آن را نپرسیم ممکن است بعد از چند ثانیه به این نتیجه برسیم که سوال سختی نیز نبود.

ایجاد چالش های جدید

مدام درگیر کردن خود با چالش های جدید علاوه بر اینکه به پیشرفت شما سرعت می بخشد باعث میشود در ذهن دیگران یک فرد پر شور و اشتیاق متصور شوید.

به طور مثال گاهی ممکن است به دنبال شخصی یا در محیط کار شرکتی بروید که هیچ نفر دیگری حاضر نیست با او هم صحبت یا همکار شود. این یک چالش متوسط است.

یا اینکه بر روی چالش های ایجاد شده خود نزد دیگران چالش دیگری ایجاد کنید تا نشان دهید فراتر از یک چالش به آن موضوع قبل از مذاکره اندیشه کرده اید.

ویکی پدیای دیگران باشید و روابط خود را با دیگران ترویج دهید.

در محیط کار سعی کنید با دیگران در ارتباط باشید و فرصت های یادگیری را غنیمت بشمارید.

برای افراد جدید یک مربی خوب و و انگیزه ای برای کارمندان جوان دیگر باشید ( همیشه جوان بمانید)

همیشه در این راه سعی کنید خودتان راه حل باشید و به دنبال جواب آن در دیگران نگردید. سعی نکنید طوری رفتار کنید که دیگران از شما نفرت داشته باشند یا در چشم آنها فردی سخن چین یا غیبت کننده باشید.

همیشه داوطلب امور جدید باشید تا پویایی خود را بیشتر نمایان کنید.

اهداف بلند مدت داشته باشید.

به اینکه در هفته جاری چه اتفاقاتی می افتد که شما را تحت تاثیر قرار دهد نباشید. برای ۴ سال آینده خود تلاش کنید. از قدیم گفته اند برای پیشرفت باید خاک آن کار را خورد.

صبر داشتن در محیط فعلی بهترین گزینه برای آرامش و تعقل به پیش بینی آینده است.

اما یادتان نرود به باید به فکر حال خود نیز بود. در این راه برای خود شخصیتی کاریزماتیک تشکیل دهید و در بیرون از محیط کار نیز به دنبال علایق شخصی خود باشید. و خود را برای حضور پررنگ و با صبر در محیط کار آماده کنید.

در تضاد اهداف بلند مدت به این فکر کنید که شاید برای قدم بعدی آماده باشید. شاید، شاید و شاید پتانسیل پیشرفت شما در حدی باشد که دیگر شرکت ظرفیت حضور شما را نداشته باشد. پس اگر آینده نگری می کنید و به صبر سوق پیدا کردید در گوشه ذهنتان مسیر دیگری را نیز پیش بینی کنید و به سمت پیشرفت شخصی خود بروید.

مهم: کارفرما و مدیر خود را درک کنیدو در کنار آن خودتان را وقف شغلتان نمایید.

اگر زمان زیادی در شرکت کار می کنید ولی علایق و سلایق و مشکلات کارفرمای خود را درک نکرده اید پس در انتظار پیشرفت نباشید. برای او مهم است بداند که کسی او را در تصمیمات درست و غلط درک می کند یا خیر.

کلام آخر:

پیشرفت همیشه به معنای رضایت نیست و رضایت به معنای موفقیت نیست.

از همین الان شما موفق هستید و باید تلاش کنید برای پیشرفت. همیشه این حس را در خود نگه دارید که در حال پیشرفت هستید و به سمت آن حرکت کنید. گاهی ممکن است در این راه به سختی هایی برسید که مانع ادامه کار شما شوند. اما این سختی ها هستند که نمک پیشرفت است و باید چاشنی باشد.

تقلید کورکورانه نکنید چون ممکن است باعث نتایج خجالت آور شود. پس اگر نمی توانید جواب را پیدا کنید یا آن را مدیریت کنید، سوال بپرسید و آنقدر بپرسید تا مطمئن حرکت کنید.

همه ما دوست داریم در کارمان بیشترین خروجی را داشته باشیم. چون به این یقین داریم که آرامش فکری در کنار همه موارد بالا و رعایت نکاتی دیگر و گاه آسان بهترین نقشه را برای آینده شغلی و شخصی خود ترسیم کرده ایم.

اگر دقت کنید شاید بحث مالی کمترین ارزش را در موارد بالا دارد که به آن اشاره نکردیم. پس بدانید افراد بزرگ بارها شکست خورده اند و یادگرفته اند و ارزش مالی کار آنها کمترین ارزش را در بین نکات دیگر دارد. پس به این موضوع فکر کنید که توان شما خیلی بالاست اما کارفرما توان پرداخت حقوق بالا را ندارد، پس لازم است شما اولویت های پیشرفت خود را مخصوصلا در دراز مدت تغییر دهید.

تو هم اگر حرفی داری بزن
ایمیلت منتشر نمیشه، فقط برای داشتن اطلاعات بیشتره